28 APRILIE 2013 - Un vis implinit

28 APRILIE 2013 - Un vis implinit

01 Mai 2013

In Duminica Floriilor, biserica noastra si-a mai implinit un vis – sfintirea noului lumanarar. Lucrarile au inceput in prima saptamana a Postului Mare, dupa ce intentia inlocuirii vechiului lumanarar a fost exprimata inca de anul trecut.

Pelerinaj in Dobrogea

Pelerinaj in Dobrogea

14 Martie 2013

Pelerinaj in Dobrogea, in zilele 24 - 26 mai, organizat de Parohia Aparatorii Patriei 1. Plecarea Vineri, 24 mai 2013, din fata bisericii Sf. Nicolae - Aparatorii Patriei I, pe traseul Bucuresti - Medgidia - Muntii Dobrogei (Cheile Dobrogei)