POSTUL NASTERII DOMNULUI  SAU AL CRACIUNULUI

POSTUL NASTERII DOMNULUI SAU AL CRACIUNULUI

14 Noiembrie 2014

Anul acesta am intrat mai devreme cu o zi în Postul Naşterii Domnului sau al Crăciunului, care va dura până la 24 decembrie. Acesta începe, de obicei, la 15 noiembrie, dar în anii în care această zi cade joi sau sâmbătă, postul începe cu o zi înainte.

Alaturi de cei in nevoi

Alaturi de cei in nevoi

02 Septembrie 2014

Răspunzând apelului făcut de Patriarhia Română, în cadrul campaniei iniţiate în colaborare cu Televiziunea Română, enoriaşii parohiei noastre au fost alături de familiile din Oltenia afectate de inundaţiile din vara aceasta.

Pelerini pe urmele parintelui Arsenie Boca

Pelerini pe urmele parintelui Arsenie Boca

02 Septembrie 2014

La sfârşitul lunii august, peste 60 de enoriaşi ai bisericii noastre au participat la un pelerinaj realizat pe urmele Părintelui Arsenie Boca, la Mănăstirea Prislop. Şi pentru că anul 2014 este, în Patriarhia Română, dedicat comemorării martiriului