BUCURIE PENTRU SLUJITORII ȘI CREDINCIOȘII PAROHIEI

09-01-2017 | Categorie: Ultimele noutăți

În ziua prăznuirii Soborului Sfântului Ioan Botezătorul, mulți dintre credincioșii și slujitorii bisericii noastre și-au prăznuit ziua onomastică.

Numele marelui Înaintemergător al Domului este purtat cu cinste și responsabilitate de către mulți dintre ostenitorii bisericii noastre (membrii ai Consiliului parohial și ai Comitetului parohial), iar la finalul Sfintei Liturghii părintele paroh Iulian Scoipan i-a felicitat pe toți, dorindu-le ani mulți și binecuvântați, cu roade bune în lucrarea mântuitoare.

În acest cadru a fost omagiat părintele slujitor Ionică Toma, decanul de vârstă al soborului de slujitori. Părintele paroh Iulian Scoipan a subliniat calitățile sufletești ale părintelui Ionică Toma, amintind principalele realizări duhovnicești împlinite în cei peste 37 de ani de slujire, precum și implicarea sa în activitățile parohiei.

Ca semn de apreciere și recunoștință, părintele Ionică Toma a primit un coș cu flori, iar toți credincioșii i-au urat La mulți ani!