Pelerinaj in Maramures

12-02-2016 | Categorie: Ultimele noutăți

PELERINAJ  ÎN  MARAMUREȘ

30 iunie – 3 iulie 2016

Ziua 1 (370 km):  Întâlnire la biserica parohială – orele 06:00. Bucureşti – Mănăstirea Sinaia – Braşov – Mănăstirea Sf. Dimitrie - Sighișoara (masa de prânz) – Mănăstirea Recea – Târgu Mureș (cazare şi cină Hotel Black Lord ***).

Ziua 2 (380 km):  Târgu Mureș (mic dejun) – Mănăstirea Nicula – Mănăstirea Rohia – Cimitirul Vesel din Săpânța – Mănăstirea Săpânța Peri (masa de prânz) – Sighetul Marmației (Memorialul Sighet) – Mănăstirea Bârsana – Vișeu de Sus (cazare şi cină Hotel Gabriela ***).

Ziua 3 (380 km): Vișeu de Sus (mic dejun) – Mănăstirea Moisei – Hărdău (Casa memorială George Coșbuc) – Gherla – Cluj-Napoca (tur oraș, Catedrala Mitropolitană) – Mănăstirea Râmeț – Alba Iulia (cazare şi cină Hotel Cetate ***).

Ziua 4 (280 km): Alba Iulia (participare la Sfânta Liturghie la Catedrala Reîntregirii; masa de
prânz) – Mănăstirea Cozia – Pitești – București (sosire în funcție de trafic).

Servicii incluse: transport  autocar 3* + 3 cazări hotel 3* cu pensiune completă (trei prânzuri, trei cine şi două mic dejun) + intrări la obiectivele vizitate.

PREŢ: 690 LEI / PERSOANĂ

Înscrierile se fac la pangarul bisericii, în perioada 14 februarie – 31 martie 2016, prin achitarea unui avans de minim 100 lei, fiecare participant având posibilitatea de a achita integral până la data de 15 iunie 2016.

În cazul în care pelerinul nu poate participa la pelerinaj din cauze independente de organizatori, avansul nu se returnează, ci se poate transfera către un alt participant.

Toţi participanţii vor fi prezenţi la întâlnirea organizatorică din data de 24 iunie 2016, orele 18,00, unde vor fi discutate toate detaliile pelerinajului.