PROIECTE DIGITALE

09-03-2016 | Categorie: Ultimele noutăți

În cadrul concursului ”Biserica și școala din sufletul meu”, organizat de Patriarhia Română în anul 2016, Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creştin ortodox, copiii grupului de cateheză din parohia noastră s-au înscris cu lucrări artistice și literare, însă au dorit să participe și la secțiunea multimedia a competiției.

În acest sens, sâmbătă, 5 martie 2016, s-a desfășurat un curs de inițiere în operarea pe calculator, în cadrul căruia copiii au învățat să își exprime sentimentele și să transmită gândurile prin intermediul tehnicii moderne. Astfel, ei au realizat povești digitale, împărtășind celorlalți, prin imagini, sunet și cuvinte, povești din viața lor, experiențe și realizări, într-un mod cu totul aparte.

Aceste întâlniri vor continua în fiecare sâmbătă, în biserica parohială, începând cu orele 17,00, fiind așteptați toți copiii interesați de evoluția personală și dezvoltarea personalității.
   
 

Galerie imagini