ÎNTÂLNIRE CU COPIII ȘI TINERII DIN PAROHIE

12-02-2016 | Categorie: Ultimele noutăți

Sâmbătă, 20 februarie 2016, începând cu orele 17,00, în biserica parohiei noastre va avea loc întâlnirea cu copiii și tinerii care participă în mod regulat la întâlnirile grupurilor de cateheze destinate lor.

Astfel, pe lângă stabilirea programului cadru pentru anul 2016, în cadrul întâlnirii ne propunem să stabilim principalele proiecte pe care parohia noastră le va derula pentru copii și tineri, dar și să aflăm dorințele, așteptările și gândurile acestora. Pentru împlinirea lor, ne propunem ca în cel mai scurt timp să inaugurăm ”Centrul pentru copii și tineret”, amenajat în noua clădire a parohiei, care să fie un spațiu destinat special activităților de cateheză.

Acest proiect este parte a activităților desfășurate în anul 2016, proclamat în Patriarhia Română drept Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creştin ortodox.