Primarul General al Capitalei în vizită la parohia noastră

16-04-2016 | Categorie: Ultimele noutăți

În a patra duminică din Postul Mare, biserica noastră a primit vizita domnului Ioan Răzvan Sava, Primarul General al Capitalei. Domnia sa a vizitat șantierul de consolidare și restaurare a clopotniței, lucrare care a fost sprijinită în anul 2015 de Primăria Generală a Capitalei cu suma de 300.000 lei.

Totodată, domnul Ioan Răzvan Sava ne-a mărturisit că se simte atașat de această biserică, în care cu ani în urmă a fost botezat, fiind fiu al acestei parohii, în care și-a petrecut mare parte a copilăriei. La final, părintele paroh Iulian Scoipan a oferit domnului primar ”Monografia bisericilor din Sectorul 4 al Capitalei”, prezentând istoria cartierului Apărătorii Patriei și, mai ales, a celei mai vechi biserici de aici.