Ultimele noutăți

HRAMUL CENTRUL DE ÎNGRIJIRI ”SFÂNTA TEODORA”

Ultimele noutăți

HRAMUL CENTRUL DE ÎNGRIJIRI ”SFÂNTA TEODORA”

08 August 2021

Prietenii noștri înțelepți, rezidenții de la Centrul de îngrijiri ”Sfânta Teodora”, s-au aflat sâmbătă, 7 august 2021, în sărbătoare. Primitoarea casă în care ne întâlnim săptămânal și-a prăznuit hramul, la pomenirea Sfintei Cuvioase Teodora de la Sihla.

A ÎNCEPUT POSTUL ADORMIRII MAICII DOMNULUI

A ÎNCEPUT POSTUL ADORMIRII MAICII DOMNULUI

31 Iulie 2021

În fiecare zi din acest post, în biserica noastră va fi oficiată slujba Sfintei Liturghii (de la orele 7,30), dar și Paraclisul Maicii Domnului, începând cu orele 17,00. Iar pentru ca rugăciunea să fie continuă, între cele două slujbe se va citi Psaltirea

PELERINI LA MĂNĂSTIRILE VÂLCENE

PELERINI LA MĂNĂSTIRILE VÂLCENE

10 Iulie 2021

În perioada 30 iunie - 1 iulie 2021, un grup de pelerini din parohia noastră s-a aflat în rugăciune la mănăstirile din județul Vâlcea, precum și la mormântul părintelui Arsenie Boca de la Mănăstirea Prislop.