Ultimele noutăți

CINSTIM MEMORIA EROILOR PATRIEI!

Ultimele noutăți

CINSTIM MEMORIA EROILOR PATRIEI!

13 Iunie 2021

În duminica de după Înălțarea Domnului (Ziua Eroilor), copii și tineri voluntari din parohia Apărătorii Patriei I au cinstit memoria celor care au luptat pentru unitatea națională și păstrarea credinței ortodoxe strămoșești, jertfindu-se în luptă!

BUCURIE DE ZIUA COPILULUI

BUCURIE DE ZIUA COPILULUI

31 Mai 2021

Ziua Internațională a Copilului a fost aniversată în avans în parohia noastră, printr-o cateheză specială și o manifestare a comuniunii dintre familii!

O NOUĂ CRUCE PE ALTARUL BISERICII NOASTRE

O NOUĂ CRUCE PE ALTARUL BISERICII NOASTRE

11 Mai 2021

La praznicul Învierii Domnului, Sfântul Altar al bisericii parohiei noastre s-a împodobit cu o nouă cruce, așezată în spatele Sfintei Mese. Aceasta are reprezentată Învierea Domnului, iar pe verso Răstignirea lui Hristos.

APĂ SFINȚITĂ DIN IZVORUL TĂMĂDUIRII

APĂ SFINȚITĂ DIN IZVORUL TĂMĂDUIRII

11 Mai 2021

Ca în fiecare an, ziua de vineri din Săptămâna Luminată este închinată sărbătorii Izvorului Tămăduirii, un praznic ce amintește, prin cinstirea Maicii Domnului, despre tămăduirile ce se revarsă din Învierea lui Hristos.

HRISTOS A ÎNVIAT!

HRISTOS A ÎNVIAT!

11 Mai 2021

Salutul pascal și-a găsit ecou și răspuns în inimile numeroșilor credincioși prezenți la praznicul Învierii Domnului. La miezul nopții, curtea bisericii și străzile adiacente au fost pline de duhul Învierii.