Un nou program catehetic pentru tineri

Un nou program catehetic pentru tineri

30 August 2016

În perioada 1 septembrie – 31 decembrie 2016, în parohia noastră va fi organizat un nou program de cateheze pentru tineri, care va cuprinde teme de interes pentru cei preocupați de problemele duhovnicești și religioase ale timpului nostru.

HRAMUL DE VARA AL BISERICII NOASTRE

HRAMUL DE VARA AL BISERICII NOASTRE

16 August 2016

Sute de credinciosi au participat la hramul de vara al parohiei noastre, praznicul Adormirii Maicii Domnului. Inca din ajun a fost adusa in procesiune, de la parohia Bumbacari din Bucuresti, racla cu moastele Sfantului Ioan Prorocul si ale Sfantului Apost

CATEHEZĂ SPECIALĂ ÎN BISERICA PAROHIALĂ

CATEHEZĂ SPECIALĂ ÎN BISERICA PAROHIALĂ

14 August 2016

Sâmbătă, 13 august 2016, la finalul slujbei Paraclisului Maicii Domnului, în biserica parohială a fost susținută o cateheză specială. În pregătirea aducerii moaștelor Sfântului Apostol Petru și ale Sfântului Ioan Botezătorul

PELERINI ÎN MARAMUREȘ

PELERINI ÎN MARAMUREȘ

17 Iulie 2016

Ca în fiecare an, aproape o sută de enoriași ai parohiei noastre au fost pelerini într-una dintre cele mai vechi, mai frumoase și mai pline de istorie și tradiție regiuni a țării – Maramureșul istoric.

Bucuria Înălțării Domnului

Bucuria Înălțării Domnului

10 Iunie 2016

La praznicul Înălțării Domnului, parohia Apărătorii Patriei I s-a aflat în zi de mare sărbătoare. La finalul Sfintei Liturghii, părintele paroh Iulian Scoipan a vorbit numeroșilor credincioși prezenți despre semnificațiile acestei zile.