DARURI PENTRU TOATE VÂRSTELE

DARURI PENTRU TOATE VÂRSTELE

07 Decembrie 2020

La finalul unui an dificil , Moș Nicolae a oferit în biserica noastră daruri pentru enoriașii de toate vârstele. Dacă cei mici au primit răsplata în ajun, credincioșii care au participat la slujba Sfintei Liturghii au găsit darurile în... strană!

UN NOU RUGĂTOR ÎN SOBORUL BISERICII NOASTRE

UN NOU RUGĂTOR ÎN SOBORUL BISERICII NOASTRE

05 Decembrie 2020

Părintele ADRIAN COTORCEANU, noul preot slujitor al parohiei noastre, s-a născut la București, la data de 3 ianuarie 1978. A absolvit Facultatea de Teologie din București în anul 2002, fiind hirotonit preot la parohia ”Drăgăneasca” din județul Giurgiu.

HRAMUL ISTORIC AL PAROHIEI NOASTRE

HRAMUL ISTORIC AL PAROHIEI NOASTRE

04 Decembrie 2020

Sfântul Ierarh Nicolae, Arhiepiscopul Mirelor Lichiei, a fost ales dintru început drept ocrotitor al noii biserici închinate Apărătorilor Patriei de către veteranii și urmașii eroilor din Primul Război Mondial.