AU FOST RELUATE LUCRĂRILE DE CONSTRUCȚIE LA CENTRUL SOCIAL-PASTORAL AL PAROHIEI

08-02-2022 | Categorie: Ultimele noutăți

Beneficiind de vremea caldă, dar și de sprijinul material al unor sponsori, lucrările de construire a Centrului social-pastoral al parohiei au fost reluate în acest an, executându-se în prezent finisaje la interior.

După ce timp de aproape doi ani lucrările au stagnat din cauza lipsei fondurilor, ele au fost reluate și noua clădire a fost acoperită cu tablă, a fost montat sistemul de termoizolație, a fost executată zidăria interioară și, în prezent, sunt realizate finisaje la pereți. După montarea instalațiilor sanitare, electrice și termice, vor fi amenajate spațiile, care vor cuprinde o cantină socială, o sală multifuncțională pentru activitățile cu copiii și tinerii din parohie, un cabinet medical și spații administrative.î

Cei care doresc să suțină finalizarea lucrărilor de construire o pot face prin donații în contul parohiei:

Cod IBAN RO58 RNCB 0069 1482 9016 0001, deschis la BCR, Sucursala Libertății.