VIZITELE PASTORALE SE VOR DESFĂȘURA ÎN ACEASTĂ IARNĂ NUMAI ÎN PERIOADA 28 DECEMBRIE 2021 - 7 IANUARIE 2022

28-12-2021 | Categorie: Ultimele noutăți

Din cauza restricțiilor impuse în perioada Stării de urgență, vizitele pastorale ale preoților parohiei Apărătorii Patriei I la casele credincioșilor se vor desfășura în perioada Sărbătorilor Nașterii Domnului și Botezului Domnului în condiții speciale!

Astfel, preoții slujitori vor fi prezenți în mijlocul credincioșilor O SINGURĂ DATĂ, numai ÎN PERIOADA 28 DECEMBRIE 2021 – 7 IANUARIE 2022, când vor binecuvânta casele enoriașilor și vor oferi un dar duhovnicesc!

În acest sens, credincioșii care doresc să primească vizita preotului vor comunica adresa lor într-un mesaj scris la numărul de telefon al preotului de care aparțin, urmând ca ziua în care va avea loc vizita să fie anunțată printr-un afiș postat la intrarea în imobil!