VERNISAJUL EXPOZIȚIEI ”CHIPURI SFINTE ȘI CULOARE, DĂRUITE-N SĂRBĂTOARE!”

04-12-2022 | Categorie: Ultimele noutăți

Astăzi am sărbătorit cu anticipație hramul istoric al bisericii noastre, Sfântul Ierarh Nicolae!

Pentru ca în ziua de prăznuire, marți, 6 decembrie 2022, mulți dintre mcii membrii ai Grupului de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva” al parohiei vor fi la școală, duminică, după slujba Sfintei Liturghii, a avut loc vernisajul expoziției icoanelor pe sticlă realizate în cadrul atelierului "Chipuri sfinte și culoare, dăruite-n sărbătoare!"

Toți participanții au primit diplome și daruri, iar lucrările lor au fost apreciate și admirate la intrarea în biserică!

Mulțumiri pentru implicare și coordonare doamnei Oana Hondrea și domnișoarei Maria David-Mehedinți, care au îndrumat și cizelat micile talente!