VACANȚĂ PLĂCUTĂ ÎN DELTA DUNĂRII!

03-08-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

În perioada 29 iulie - 3 august 2019, un grup de copii din parohia noastră, membrii ai Grupului de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva”, a participat la o tabără educativă și recreativă organizată de Fundația ”Sfântul Sava” din Buzău în localitatea Maliuc, județul Tulcea. Mulți dintre copii s-au aflat pentru prima dată într-o tabără, iar toți au văzut pentru prima dată Delta Dunării și Marea Neagră.

Jocuri, activități recreative, dar și activități curente specifice gospodăriei din Delta Dunării, plimbări cu barca pe canale pentru descoperirea florei și faunei specifice zonei su fost momentele de încântare pentru toți participanții, mici sau mari, bucuria și entuziasmul fiind prezente pretutindeni. Răsplata pentru rezultatele bune la școală s-a împletit cu fapta bună, rezultând folos și bucurie pentru participanți și gazde!

Mulțumiri pentru implicare și sprijin voluntarilor, coordonați de Narcisa Ilie!