VACANȚĂ ACTIVĂ - CURSURI IT PENTRU COPII ȘI ADULȚI

30-07-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

Deși este vacanță, iar majoritatea dintre noi ne relaxăm, copiii Grupului de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva” și o parte dintre părinții au participat la cursurile de instruire IT (programare și operare) susținute de către voluntarii parohiei noastre. 12 copii au fost inițiați în tainele programării, 23 de copii și 7 adulți au dobândit abilități de operare pe calculator, iar trei familii dintre cele participante au primit câte un calculator pentru a folosi cunoștințele acumulate în activitatea curentă de școală sau de muncă.

Mulțumiri și recunoștință pentru Narcisa Ilie și Anca Barbu, voluntare inimoase care s-au implicat în instruirea participanților pentru a gândi logic, ordonat și să realizeze ei înșiși aplicații!

Este doar începutul pentru copiii care dau dovadă de inteligență, perseverență și preocupare pentru tehnica IT.