Un nou spațiu liturgic de slujire amenajat temporar

05-05-2017 | Categorie: Ultimele noutăți

În perioada desfășurării lucrărilor de consolidare și restaurare a bisericii parohiale, slujbele religioase vor fi oficiate lângă locașul de cult, într-un cort special amenajat și dotat cu cele necesare bunei desfășurări a programului liturgic.

Atunci când vremea o va permite, slujba Sfintei Liturghii va fi oficiată la altarul de vară din curtea bisericii, pentru a oferi posibilitatea participării a cât mai mulți credincioși la slujbă.

Suntem convinși că, înțelegând necesitatea desfășurării lucrărilor de reparații la biserica parohială, enoriașii noștri vor sprijini demersurile noastre și prin acceptarea condițiilor speciale în care se va desfășura programul liturgic pentru o perioadă determinată de timp!