UN NOU PROGRAM SOCIAL ÎN PAROHIA NOASTRĂ - HRANĂ CALDĂ DIN INIMI FIERBINȚI!

14-02-2020 | Categorie: Ultimele noutăți

Începând cu data de 13 februarie 2020, parohia noastră a inițiat un nou program social de ajutorare a familiilor cu posibilități reduse. În cadrul proiectului Banca de Fapte bune, dezvoltăm programul Hrană caldă din inimi fierbinți, care își propune să asigure zilnic o masă caldă (cu trei feluri de mâncare) pentru zece persoane din cadrul parohiei.

Acest program este dezvoltat în colaborare cu Asociația ”Sfântul Stelian” din București, iar pentru ca hrana să ajungă caldă la fiecare dintre beneficiari este nevoie de mulți voluntari. De aceea, vă așteptăm să fiți alături de noi în acest program și împreună, cei cu inimi fierbinți, să bucurăm cu hrană caldă pe cei care au nevoie!

Voluntarii se pot înscrie la parohie sau la telefon 0722.121.665.