UN NOU PROGRAM DE CATEHEZĂ PENTRU COPII

17-09-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

Odată cu noul an școlar, Grupul de cateheză pentru copii ”Sfânta Cuvioasă Parascheva” al parohiei noastre își reia întâlnirile săptămânale.

Beneficiind de suportul de specialitate al unor voluntari din cadrul Departamentului de tineret, programul Grupului de cateheză este, anul acesta, mult îmbogățit. Astfel, pe lângă deja consacratele discuții și ateliere cu temă religioasă, o dată pe lună vor fi organizate întâlniri cu specialiști din diferite domenii de activitate, care vor încerca să ofere copiilor participanți noi informații și deprinderi în ceea ce privește dezvoltarea personală, empatia, pregătirea pentru viață.

Invitații noștri vor transmite, sub forma unor jocuri și activități practice, informații din domeniul psihologiei, al educației rutiere, al relațiilor interpersonale etc.

De asemenea, o noutate o va reprezenta prezentarea anticipată a programului, dar și a rezultatelor acestor activități, prin prisma evaluării făcute de către participanți.