”TRAISTA LUI MOȘ CRĂCIUN” AJUNGE LA CEI MAI ÎN VÂRSTĂ ENORIAȘI AI PAROHIEI

24-11-2023 | Categorie: Ultimele noutăți

Sub titlul ”Traista lui Moș Crăciun”, în Postul Nașterii Domnului se va desfășura în parohia noastră un program social-filantropic, prin care peste 40 de bătrâni vor beneficia de o masă de Crăciun mai îmbelșugată! 

Astfel, în duminicile acestui post va fi realizată o colectă pentru achiziționarea unor produse alimentare (carne, cozonac, mezeluri, brânză, produse de strictă necesitate, dulciuri etc.), care vor alcătui mai multe ”traiste” ce vor fi dăruite, în prejma sărbătorii Nașterii Domnului, de către Moș Crăciun mai multor persoane vârstnice vulnerabile din cuprinsul parohiei noastre.

Acest program face parte din activitățile inițiate de parohia noastră în Anul omagial dedicat în Patriarhia Română pastorației persoanelor în vârstă.