TINERII PAROHIEI NOASTRE AU JUCAT PENTRU ȘCOALĂ!

04-06-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

Vineri, 1 iunie 2018, de Ziua Internațională a Copilului, tinerii parohiei noastre au participat la competiția sportivă JOC PENTRU ȘCOALĂ! Prin această inițiativă, ei au sprijinit doi elevi ai Liceului Tehnologic ”Dacia” din sectorul 4, aflați în risc de excluziune socială și de abandon școlar. Alături de membrii Departamentelor pentru tineret de la parohiile Progresul, Sf. Apostol și Evanghelist Ioan și Sf. Haralambie – Belu, tinerii parohiei noastre au colectat fonduri pentru sprijinirea celor doi elevi cu materiale de construcție pentru repararea caselor, cu produse alimentare și de igienă, dar și cu rechizite.

Astfel, au fost donați 5.500 lei pentru cei doi elevi, identificându-se sponsori pentru repararea caselor acestora.

Mulțumim tuturor celor implicați, iar cei care doresc să susțină în continuare activitățile filantropice pe care le desfășurăm o pot face la sediul parohiei sau în contul RO58 RNCB 0069 1482 9016 0001, deschis la BCR, Sucursala Libertății!