TÂRG DE CARTE ORTODOXĂ PENTRU COPII

03-06-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

Sfârșitul de săptămână dedicat copiilor și părinților a continuat în parohia noastră duminică, 2 iunie 2019, cu organizarea primei ediții a târgului de carte ortodoxă pentru copii ”Ortho Book”. Zeci de copii și părinți au admirat și achiziționat cărțile oferite în cadrul târgului, pentru toate vârstele și gusturile.

Principalul scop al acestui târg este sensibilizarea copiilor către cartea religioasă, precum și încurajarea cititului în familie. Cărți de colorat, povești și povestiri, dar și cărți de lectură duhovnicească ori destinate adolescenților au trezit interesul participanților și curiozitatea credincioșilor. 

Această inițiativă, micul nostru Bookfest, va fi reluată periodic, pentru că nu doar copiii deschid cărților, ci cărțile deschid mintea și sufletul copiilor!