Târg caritabil pentru Florii și Paști

15-04-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

Bucuria Sfintelor Sărbători Pascale este prefigurată în parohia noastră de entuziasmul voluntarilor și copiilor de la Grupul de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva”, care se întrec în realizarea unor obiecte specifice acestei perioade.

Ele sunt confecționate cu multă dragoste și grijă, pentru a fi oferite enoriașilor în ziua de Florii, în cadrul unui târg organizat cu scop filantropic. Pentru că din fondurile strânse în acest mod vor fi sprijiniți bătrânii de la Centrul rezidențial ”Sfânta Teodora” din cadrul parohiei noastre.

Sub coordonarea Florentinei Dobrin Ivan, copiii au realizat lucruri incredibile pentru vârsta lor, ceea ce dezvăluie reale calități și nebănuite resurse. Pentru descoperirea acestora vă așteptăm să-i încurajăm pe cei mai mici enoriași ai parohiei noastre, chiar și prin simpla participare la Târgul de Florii!