TABARĂ DE VARĂ PENTRU COPIII PAROHIEI

01-09-2015 | Categorie: Ultimele noutăți

Ca în fiecare an, copiii grupului parohial de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva” au participat, în perioada 24 – 29 august 2015, la o tabără de vară, organizată de parohia noastră la Vălenii de Munte, județul Prahova.

20 dintre cei mai silitori copii au petrecut câteva zile de rugăciune, cunoaștere și distracție, participând la Sfânta Liturghie și la rugăciunea de dimineață și de seară, efectuând vizite la diferite obiective economice din zonă (pentru a cunoaște cum se produce ceea folosim în mod curent), excursii și drumeții, au participat la ateliere de creație și concursuri sportive, dar au mers și la piscină.

Amintirile din tabără și prieteniile legate acolo vor fi păstrate, suntem siguri, mult timp în suflet!
   
 

Galerie imagini