TABĂRA DE ACASĂ LA FINAL!

01-09-2021 | Categorie: Ultimele noutăți

Programul cultural-educațional TABĂRA DE ACASĂ organizat de parohia noastră pentru cei mai mici enoriași s-a încheiat printr-un pelerinaj la mănăstirile și obiective culturale din județul Neamț!

Participanți au fost copiii și tinerii care timp de două luni s-au întâlnit sub streașina bisericii la activitățile variate și utile, dar și voluntarii care le-au organizat și susținut. Bucuria comuniunii cu prietenii s-a împletit, astfel, cu împărtășirea de noi cunoștințe, dobândirea de abilități și multe experiențe de neuitat!

Mulțumim tuturor celor care au făcut posibil acest proiect: voluntarii mereu disponibili, părinților care ne-au susținut, colaboratorilor care au fost alături de noi și tuturor participanților, fără de care nimic nu ar fi avut sens!