SUPORT ȘCOLAR PENTRU COPIII DIN PAROHIA NOASTRĂ

04-04-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

Începând cu luna martie 2019, prin implicarea profesorilor voluntari din parohia noastră, Centrul de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva” organizează întâlniri pentru suportul școlar al copiilor. Aceștia sunt ajutați să înțeleagă mai bine tainele limbii române, ale matematicii și ale limbilor străine, pentru obținerea unor note mai bune la învățătură, dar și pentru dezvoltarea personală.

Sâmbăta după-amiaza, copii din clasele I – X descoperă un mod mai plăcut de a învăța o limbă străină, de a-și lămuri unele neclarități de la școală sau, pur și simplu, de a-și depăși limitele.

Înscrierile, atât pentru copii, cât și pentru profesorii voluntari, se fac la coordonatorul acestor activități, Narcisa Ilie, sau la sediul parohiei.