SPRIJINIŢI PROIECTELE NOASTRE PRIN DIRECŢIONAREA A 2 % DIN IMPOZITUL PE VENIT

03-02-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

SPRIJINIŢI PROIECTELE NOASTRE PRIN DIRECŢIONAREA A 2 % DIN IMPOZITUL PE VENITUL OBŢINUT ÎN ANUL 2018

La fel ca în anii trecuţi, Codul Fiscal pune la dispoziţia contribuabililor mecanismul de redirecţionare a 2 % din impozitul pe venit datorat pentru anul 2018 către parohia noastră. Conform Ministerului Finanţelor Publice, modalitatea de completare și depunere s-a modificat atât în ceea ce privește formularul 230 (anexat), cât și termenul de depunere a acestuia (respectiv, până la data de 15 mai 2019).

Din astfel de donaţii, în anul 2018 biserica noastră a primit suma de 8.447 lei, folosiți pentru plata lucrărilor de consolidare a bisericii.

Mulţumim tuturor celor care înţeleg misiunea pe care o desfăşurăm şi o susţin în mod concret!