SPRIJINIŢI PROIECTELE NOASTRE PRIN DIRECŢIONAREA A 2 % DIN IMPOZITUL PE VENIT

02-03-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

SPRIJINIŢI PROIECTELE NOASTRE PRIN DIRECŢIONAREA A 2 % DIN IMPOZITUL PE VENITUL OBŢINUT ÎN ANUL 2017

La fel ca în anii trecuţi, Codul Fiscal pune la dispoziţia contribuabililor mecanismul de redirecţionare a 2 % din impozitul pe venit datorat pentru anul 2016 către parohia noastră. Conform Ministerului Finanţelor Publice, modalitatea de implementare a prevederii este similară, contribuabilul urmând să completeze formularul 230 – anexat şi să îl depună la parohie (până la data de 15 mai 2018) sau la Direcția Generală de Taxe și Impozite din raza de domiciliu (până la 25 mai 2018).

Din astfel de donaţii, în anul 2017 biserica noastră a primit suma de 4.220 lei, folosiți pentru plata lucrărilor de consolidare a bisericii.

Mulţumim tuturor celor care înţeleg misiunea pe care o desfăşurăm şi o susţin în mod concret!