SPRIJINIM CU BUCURIE! - Un program filantropic în Postul Mare

15-04-2021 | Categorie: Ultimele noutăți

Comunitatea enoriașilor noștri s-a mobilizat în Postul Mare pentru ajutorarea mai multor familii numeroase și cu dificultăți în asigurarea întreținerii curente, care trec în această perioadă printr-o încercare grea: un incendiu le-a afectat locuințele!

Mai multe familii din parohie au suferit grele pierderi în urma unui incendiu care a cuprins câteva camere dintr-un corp de clădiri sociale, între cei afectați fiind mai mulți copii și femei însărcinate. Pentru toți, comunitatea parohiei, prin voluntari și oameni de bine, s-a mobilizat și a colectat mai multe aparate de uz casnic, lenjerie de pat, haine și jucării, contribuind și la refacerea spațiilor detriorate de incendiu.

Mulțumim tuturor celor implicați, care și-au asumat să devină mâinile lui Dumnezeu, care mângâie pe cei în nevoi!