SPORT ȘI PRIETENIE

17-04-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

Membrii Grupurilor de cateheză ”Sf. Mare Mucenic Gheorghe” al parohiei Progresul și ”Sf. Cuvioasă Parascheva” al parohiei Apărătorii Patriei I s-au reunit sâmbătă, 13 aprilie 2019, la sala de sport a Liceului ”Dacia” pentru mai multe activități sportive.

Programul a fost deschis de o sesiune de zumba kids, susținută de Maria Ștefania Scoipan, un adolescent care a dorit să împărtășească și altora bucuria dansului.

De asemenea, echipele de fotbal juniori (băieți) ale celor două parohii au încins atmosfera, dovedind prietenie și colegialitate.

Activitățile sportive fac parte din proiectul dedicat copiilor din cele două parohii și vor fi urmate de o competiție sportivă cu scop caritabil, care va fi organizată în luna iunie 2019.