PROGRAMUL SOCIAL ”BANCA DE ALIMENTE” CONTINUĂ ÎN PAROHIA NOASTRĂ

11-02-2021 | Categorie: Ultimele noutăți

La începutul anului 2021, programul social-filantropic ”Banca de alimente”, desfășurat în parohia noastră”, a intrat într-o nouă fază. Alături de alimente de strictă necesitate, persoanele cu nevoi speciale primesc hrană caldă, legume și fructe.

În colaborare cu Asociația ”Sfântul Stelian” din București, punem la dispoziția persoanelor cu dizabilități, singure sau suferinde, dar și familiilor cu mulți copii sau cu venituri mici, alimente și produse de igienă, legume, fructe și medicamente, numărul beneficiarilor crescând constant. Solicitanții trebuie să completeze o cerere și să depună la parohie acte doveditoare, urmând să beneficieze de donațiile derulate prin Serviciul Social al parohiei.

Mulțumim tuturor celor implicați, voluntari și donatori, care ne ajută să sprijinim enoriașii aflați în risc social!