PROGRAM INTENS PENTRU COPII ȘI TINERI, ÎN LUNA FEBRUARIE 2020

07-02-2020 | Categorie: Ultimele noutăți

Odată cu debutul lunii februarie, programul Grupului de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva” se intensifică. Pe lângă programul de susținere școlară, în zilele de duminică membrii Grupului vor participa la catehezele religioase, susținute de părintele diacon Narcis Guiu. Cele două grupe (mică, până la clasa a IV - a și mare, începând cu clasa a V-a) vor discuta despre parabola evanghelică a zilei, dar și despre actualizarea ei în viața noastră.

De asemenea, sub coordonarea doamnei Diana Grigorescu, toți copiii vor fi implicați în pregătirea momentelor de sărbătoare prilejuite de primele zile ale primăverii - 1 și 8 Martie. Astfel, cei mai talentați dintre ei vor pregăti un spectacol dedicat mamei, iar cu toții vor pregăti surprize pentru Târgul de Mărțișor.

Întreg programul poate fi studiat pe site, participarea fiind deschisă tuturor!