PREMII PENTRU COPIII SILITORI DIN PAROHIE

13-06-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

Copiii din parohie care au obținut rezultate deosebite la învățătură, la olimpiadele școlare sau la concursurile extrașcolare și sportive au fost premiați la sfârșitul Sfintei Liturghii de duminică, 9 iunie 2019. Fericirea lor a fost cu atât mai mare cu cât premiile au constat în jocuri și obiecte sportive, menite să le bucure vacanța binemeritată ce urmează.

De asemenea, au fost premiați și micii credincioși care au fost prezenți și implicați în activitățile religioase, culturale și educaționale organizate în cadrul Grupului de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva”.

Părintele paroh Iulian Scoipan a remarcat faptul că numărul copiilor participanți a crescut în ultimul an, acest lucru datorându-se implicării unui număr mai mare de voluntari. Și aceștia au fost felicitați, comunitatea exprimându-și recunoștința pentru eforturile depuse pentru sprijinirea copiilor în activitatea școlară și în dezvoltarea personală!