Pelerinaje externe pentru credincioșii parohiei noastre în anul 2019

24-11-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

În cadrul activităților misionare pe care le desfășurăm în parohie, pentru anul 2019 propunem pelerinilor trei destinații de suflet.

În perioada pascală, organizăm un pelerinaj în Țara Sfântă, accesibil tuturor pentru că pe parcursul a patru zile vom vizita cele mai importante obiective religioase din Israel.

Între 29 aprilie și 2 mai 2019, grupul de pelerini se va închina la Ierusalim, Ierihon, Bethleem, Nazaret și alte locașuri sfinte. Costul acestui pelerinaj este de 470 Euro.

Exclusiv pentru domni, organizăm în perioada 11 – 18 mai 2019 un pelerinaj în Muntele Athos, care vizează închinarea la majoritatea mănăstirilor de aici. Costul pelerinajului este de 300 Euro.

În toamna anului 2019, între 28 august și 6 septembrie, pelerinii noștri vor vizita întreaga Grecie creștină, continentală și insulară, cu cele mai cunoscute locuri de închinare, biserici, sfinte moaște și icoane făcătoare de minuni. Costul acestui pelerinaj este de 735 Euro.

Descrierea fiecărui pelerinaj este atașată.

Înscrierea pelerinilor se face la pangarul bisericii parohiale, până la data de 15 decembrie 2018, prin achitarea unui avans de 100 Euro.