PELERINAJ ÎN TREI PROVINCII ISTORICE: OLTENIA - BANAT - ARDEAL

20-02-2015 | Categorie: Ultimele noutăți

PELERINAJ ÎN TREI PROVINCII ISTORICE: OLTENIA - BANAT - ARDEAL

(5 – 7 iunie 2015)


Ziua 1: (430 km) București –  Pitești – Slatina (Mănăstirea Clocociov) – Craiova (Catedrala Mitropolitană) – Mănăstirea Strehaia – Drobeta Turnu Severin – Mănăstirea Vodița – Mănăstirea Sfânta Ana, Orșova – Băile Herculane (cazare Hotel Roman*** și cină).

Ziua 2: (400 km)   Băile Herculane (mic dejun) – Caransebeș (Catedrala Episcopală) – Timișoara (Catedrala Mitropolitană) – Arad (Catedrala Arhiepiscopală) – Lipova – Săvârșin (castelul Regelui Mihai) – Deva (cazare Hotel Deva***și cină).

Ziua 3: (470 km)   Deva – Mănăstirea Prislop (participare la Sfânta Liturghie și închinare la mormântul părintelui Arsenie Boca) – Sebeș – Sibiu – Mănăstirea Cozia – Pitești – București.

Servicii incluse:
transport  autocar 3* + 2 cazări 3* cu pensiune completă
(trei prânzuri, două cine şi un  mic dejun) + intrări la obiectivele vizitate

PREŢ: 495 LEI / PERSOANĂ

Înscrierile se fac la pangarul bisericii, în perioada 1 – 28 februarie 2015, prin achitarea unui avans de minim 100 lei, fiecare participant având posibilitatea de a achita integral până la data de 1 mai 2015.

În cazul în care pelerinul nu poate participa la pelerinaj din cauze independente de organizatori, avansul nu se returnează, ci se poate transfera către un alt participant.

Toţi participanţii vor fi prezenţi la întâlnirea organizatorică din data de 27 mai 2015, orele 18,00, unde vor fi discutate toate detaliile pelerinajului.