PELERINAJ ÎN MUNȚII APUSENI ȘI ȚARA HAȚEGULUI

28-01-2020 | Categorie: Ultimele noutăți

PELERINAJ LA MĂNĂSTIRILE ȘI OBIECTIVE CULTURALE DIN

MUNȚII APUSENI ȘI ȚARA HAȚEGULUI

29 mai – 1 iunie 2020 (4 zile / 3 nopți)

ZIUA 1 – vineri, 29 mai 2020 (410 km): Plecare din București la ora 07.00 de la biserica parohială, pe traseul:

București –– Mănăstirea Cornet, Vâlcea – Alba Iulia (se vizitează Cetatea Alba Carolina și Catedrala Reîntregirii Neamului) – Mănăstirea Râmeț (cazare și cină).

ZIUA 2 – sâmbătă, 30 mai 2020 (160 km): Mănăstirea Râmeț – Schitul Aiud – Râpa Roibilor – Mânăstirea Dumbrava – Mănăstirea Mihai Vodă, Turda – Mănăstirea Rîmetea – Mănăstirea Sub Piatră – Lupșa (cazare și cină pensiune 3*).

ZIUA 3 – duminică, 31 mai 2020 (200 km): Participare la Sfânta Liturghie la Mănăstirea Lupșa – Schitul Albac – Rogoz – Mănăstirea Izbuc – Muzeul Aurului de la Brad – cazare și cină în Deva (hotel 3*).

ZIUA 4 – luni, 1 iunie 2020 (400 km): Deplasare la Mănăstirea Prislop (închinare la mormântul părintelui Arsenie Boca) – Orăștie – Mănăstirea Cozia – București.

TARIF:  660 lei / persoană

SERVICII INCLUSE:

- transport cu autocar clasificat;

- 3 nopţi cazare pensiuni și hoteluri 3* (clasificare locală);

- demipensiune (mic dejun și cină);

- intrările la obiectivele culturale și religioase cuprinse în program.

AVANS MINIM: 100 lei/pers.

Înscrierile se fac la pangarul bisericii, în perioada 1 februarie – 1 mai 2020, prin achitarea unui avans de minim 100 lei, fiecare participant având posibilitatea de a achita integral până la data de 15 mai 2020, orele 18,30, când va avea loc la biserica parohială întâlnirea participanților, pentru stabilirea ultimelor detalii.

În cazul în care pelerinul nu poate participa la pelerinaj din cauze independente de organizatori, avansul nu se returnează, ci se poate transfera către un alt participant.