PĂRINTELE IONICĂ TOMA ANIVERSEAZĂ 64 DE ANI DE VIAȚĂ ȘI 40 DE ANI DE SLUJIRE PREOȚEASCĂ

25-06-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

Duminică, 23 iunie 2019, comunitatea parohială a sărbătorit pe unul dintre cei mai iubiți și apreciați preoți ai bisericii noastre - părintele Ionică Toma. Slujitor la parohia noastră de aproape 20 de ani, părintele Ionică Toma a împlinit frumoasa vârstă de 64 de ani, dar și 40 de ani de slujire preoțească. În cuvântul rostit cu acest prilej, părintele paroh Iulian Scoipan a elogiat activitatea desfășurată de părintele Ionică în toată această perioadă, atât în parohiile rurale și sărace, cât mai ales în parohia noastră, unde s-a remarcat ca un duhovnic blând și bun, un râvnitor rugător și atent la nevoile enoriașilor.

Întreaga comunitate s-a alăturat urărilor de sănătate, ani buni și rodnici în lucrarea misionară pe care părintele Ionică Toma o desfășoară în parohie!