O NOUĂ EDIȚIE A CONCERTULUI TRADIȚIONAL DE COLINDE ”HRISTOS SE NAȘTE, MĂRIȚI-L!”

10-12-2023 | Categorie: Ultimele noutăți

Duminică, 17 decembrie 2023, începând cu orele 17,00, va avea loc în biserica parohială o nouă ediție a tradiționalului concert de colinde ”Hristos Se naște, slăviți-L!”

Și în acest an, grupuri de tineri colindători vor aduce bucuria tradițiilor și obiceiurilor românești în mijlocul comunității noastre. Printre ele Grupul de copii Tronos Junior, Grupul Etheros, Grupul vocal tradițional Rădăcini, Grupul psaltic Mărturia și Grupul de copii al Centrului de cateheză parohial. 

Concertul este, totodată, darul nostru pentru toți cei care, de-a lungul acestui an, ne-au fost alături și ne-au sprijinit în proiectele social-filantropice, culturale sau educaționale pe care le-am inițiat!