Nou program de cateheze pentru copiii parohiei noastre

18-04-2015 | Categorie: Ultimele noutăți

Începând cu data de 15 martie 2015, programul Grupului de cateheze Sfânta Cuvioasa Parascheva al copiilor din parohia noastră s-a diversificat.

În colaborare cu actrița Ioana Petrescu, am inițiat un program de dezvoltare personală a copiilor, sub forma unor cursuri de actorie. În cadrul acestora, copiii cu vârsta între 3 și 15 ani vor dobândi abilități de comunicare, de mișcare, de vorbire, urmărindu-se dezvoltarea personalității și acumularea de noi cunoștințe. Prin jocuri de rol, mimă și mici scenete, copiii vor descoperi tainele artei teatrului, fiind capabili, în cel mai scurt timp, să pună în scenă o piesă de teatru cu tematică religioasă.

Întâlnirile în cadrul acestui proiect se desfășoară în fiecare sâmbătă, de la orele 17,30, la biserica parohială.