JOC PENTRU ȘCOALĂ!

30-05-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

În ziua de vineri, 1 iunie 2018, începând cu orele 10,00, parohia noastră va organiza în sala de sport a Liceului Tehnologic ”Dacia” din sectorul 4, o competiție sportivă pentru copii și tineri. Aceasta se va desfășura sub titlul JOC PENTRU ȘCOALĂ!, și își propune să susțină doi elevi ai acestui liceu, aflați în pericol de abandon școlar.

În perioada premergătoare, au fost organizate colecte în toate parohiile participante, iar în ziua respectivă vor fi, de asemenea, strânse fonduri pentru sprijinirea celor doi elevi cu materiale de construcție pentru refacerea caselor, cu produse alimentare și de igienă, dar și cu rechizite.

Sunt așteptați toți cei care doresc să sprijine misiunea noastră, dar și să petreacă Ziua Internațională a Copilului în spiritul jocului.