ÎNCEPE TÂRGUL DE FLORII!

20-04-2024 | Categorie: Ultimele noutăți

În duminica a cincea din Postul Mare, a Sfintei Cuvioase Maria Egipteanca, copiii de la Grupul de cateheză ”Sfânta Cuvioasă Parascheva” vor inaugura o nouă ediție a Târgului de Florii!

După ce timp de mai multe săptămâni s-au întâlnit în cadrul Atelierului ”Croșețica”, pregătind diferite surprize din materiale textile sau reciclabile, cei mai tineri enoriași vor prezenta darurile lor de Paști. Toate obiectele oferite în cadrul târgului sunt realizate prin strădania lor, reușind adevărate daruri unicat de Paști pentru părinții și bunicii lor.

Fondurile strânse în urma acestui târg vor fi folosite pentru sprijinirea unor copii aflați în situații dificle, dar și pentru organizarea unor pelerinaje și activități recreative în cadrul Grupului de cateheză.