IMPOZITUL PE VENIT - SURSĂ DE FAPTE BUNE!

06-03-2020 | Categorie: Ultimele noutăți

Impozitul datorat statului poate deveni izvor de fapte bune! Suma reținută din salariul dumneavoastră poate sprijini activitățile misionare ale Bisericii.

La fel ca în anii trecuţi, Codul Fiscal pune la dispoziţia contribuabililor mecanismul de redirecţionare a 2% sau 3,5% din impozitul pe venit datorat pentru anul 2019 către parohia noastră. Conform Ministerului Finanţelor Publice, modalitatea de completare și depunere s-a modificat atât în ceea ce privește formularul 230 (anexat), cât și termenul de depunere a acestuia (respectiv, până la data de 15 mai 2020).

Din astfel de donaţii, în anul 2019 biserica noastră a primit suma de 9.124lei, folosiți pentru susținerea proiectelor social-filantropice ale parohiei.

Mulţumim tuturor celor care înţeleg misiunea pe care o desfăşurăm şi o susţin în mod concret!