”HRISTOS A ÎNVIAT PENTRU TOȚI!” - TÂRGUL DE FLORII PENTRU NOI

26-04-2021 | Categorie: Ultimele noutăți

Duminica Intrării Domnului în Ierusalim a fost marcată în parohia noastră prin târgul ”Hristos a înviat pentru toți!”, care și-a propus să aducă în atenția credincioșilor talentul și dragostea celor mici, dar și să strângă fonduri pentru cei în nevoi!

După ce timp de două săptămâni au lucrat cu răbdare și măiestrie daruri pentru Paști, copiii de la Grupul de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva” al parohiei au oferit celor prezenți la Sfânta Liturghie surprize sensibile din vânzarea cărora au strâns fonduri pentru sprijinirea proiectelor social-filantropice desfășurate în parohie.

Această acțiune se înscrie într-o frumoasă tradiție de Paști a Grupului de cateheză, coordonat de părintele diacon Narcis Guiu.