Hramul istoric al parohiei

05-12-2016 | Categorie: Ultimele noutăți

Sărbătoarea hramului istoric al parohiei noastre, Sfântul ierarh Nicolae, Arhiepiscopul Mirelor Lichiei, debutează în după-amiaza zilei de luni, 5 decembrie 2016, la orele 17,00, cu slujba Vecerniei unită cu Litia. La final, grupul de copii ”Sfânta Cuvioasă Parascheva” va deschide un nou sezon de colinde, prin interpretarea celor mai populare cântece de acest gen. În mijlocul lor se va afla și protopsaltul Marin Bogdan, care va prezenta noul său album, ”A venit și aici Crăciunul!”

Bucuria sărbătorii va fi întregită de prezența lui Moș Nicolae, care va împărți daruri tuturor copiilor cuminți!

În ziua praznicului, Sfânta Liturghie va fi oficiată de un sobor de preoți și diaconi, fiind urmată de agapa tradițională.