Grupul psaltic 'Mărturia' în concert

28-03-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

În a cincea duminică din Postul Mare, care în acest an a coincis cu sărbătoarea Bunei Vestiri, Grupul psaltic ”Mărturia” al parohiei noastre a concertat la parohia ”Șerban Vodă” din București. Psalții noștri au răspuns invitației acestei biserici de a susține un buchet de cântări psaltice din perioada Triodului, dar și imne închinate Maicii Domului, sub genericul ”Bucură-te, Marie!”.

Concertul s-a bucurat de un real succes, calitatea imnografică și ținuta psaltică a tinerilor noștri fiind apreciată de către sutele de participanți.

În duminica Floriilor, Grupul psaltic ”Mărturia” va interpreta o parte dintre imne în biserica noastră parohială, dorind să aducă o bucurie duhovnicească enoriașilor, în așteptarea sărbătorii Învierii Domnului.