GRUPUL PSALTIC ”MĂRTURIA” A ÎNCÂNTAT LA FESTIVALUL DE FOLCLOR

13-06-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

Grupul psaltic ”Mărturia” a încântat publicul prezent la Festivalul de folclor organizat de Protoieria Sector IV Capitală la parohia ”Sf. Apostol și Evanghelist Ioan”. Duminică, 9 iunie 2019, 16 grupuri psaltice și corale de la parohiile din sectorul 4 și-au dat întâlnire într-un spectacol care s-a dorit o reînviere a tradițiilor și cântului din satul de altădată.

Membrii grupului nostru au interpretat trei melodii care au încântat pe cei prezenți, prestația artistică a băieților coordonați de protopsaltul Florin Ștefan și de Georgiana Aurică fiind apreciată unanim de către spectatori, participanți și organizatori. Parte din această reprezentație o puteți asculta în secțiunea video a site-ului nostru.