Excursie cu tematică montană pentru copiii grupului de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva”

28-08-2018 | Categorie: Ultimele noutăți

Ca în fiecare vacanță de vară, parohia noastră a organizat, în perioada 22 – 23 august 2018, o excursie pentru copiii care au participat în acest an la întâlnirile Grupului de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva”. Excursia a avut, în acest an, tematică montană, cuprinzând activități sportive, recreative și culturale. Astfel, în organizarea Pc. diacon Narcis Guiu și a câtorva voluntari (sub coordonarea Narcisei Ilie), 13 copii și tineri din parohie au vizitat Mănăstirile Sinaia, Caraiman – Bușteni, Cheia, Suzana și Zamfira din județul Prahova, Cetatea Râșnov, Castelul Peleș, dar și alte obiective turistice și culturale.

Bucuria tuturor participanților este expresia unei minunate petreceri a timpului liber în compania prietenilor și răsplata sârguinței de a fi catehet, la orice vârstă!