Donati 2%

25-02-2013 | Categorie: Ultimele noutăți

SPRIJINITI PROIECTELE NOASTRE PRIN DIRECTIONAREA A 2 % DIN IMPOZITUL PE VENITUL OBTINUT IN ANUL 2012

La fel ca in anii trecuti, Codul Fiscal pune la dispozitia contribuabililor mecanismul de redirectionare a 2 % din impozitul pe venit datorat pentru anul 2012 parohia noastra. Conform Ministerului Finantelor Publice, modalitatea de implementare a prevederii este similara, contribuabilul trebuind sa completeze formularul 230 – anexat (pentru veniturile provenind din salarii) sau 200 - anexat (pentru venituri din alte surse) si sa le depuna, insotite de o copie a fisei fiscale pe anul 2012, la parohie pana la data de 10 mai 2013.

Din astfel de donatii, in anul 2012 biserica noastra a primit suma de 6.328 lei. Multumim tuturor celor care inteleg misiunea pe care o desfasuram si o sustin in mod concret!