DEBUTUL CORULUI DE COPII ”PANTANASSA” AL PAROHIEI NOASTRE

12-05-2024 | Categorie: Ultimele noutăți

În a doua duminică după Sfintele Paști, la finalul Sfintei Liturghii, Corul de copii ”Pantanassa”, nou înființat în parohia noastră, a susținut un scurt concert de pricesne și cântări ale Învierii.

Format din copii de la Grupul de cateheză al parohiei, corul ”Pantanassa” este extensia artistică a activităților desfășurate pentru copiii și tinerii din parohie și își propune implicarea acestora în programul liturgic al bisericii. Corul este coordonat de părintele Narcis Guiu și beneficiază de suportul artistic al domnișoarei Lorena Ștefania Radu, elevă la Liceul ”Dinu Lipatti” din București, care se ocupă de formarea tinerelor voci.

Copiii din parohie, în special la partida fete, care doresc să se alăture corului ”Pantanassa”, sunt așteptați la repetițiile care se desfășoară în fiecare sâmbătă, la biserica parohială, începând cu orele 10,00.