DARURI ALE COMUNITĂȚII NOASTRE PENTRU COPIII DIN LETCA NOUĂ

21-12-2019 | Categorie: Ultimele noutăți

Sâmbătă, 14 decembrie 2019, copii și voluntari din cadrul Grupului de cateheză ”Sf. Cuvioasă Parascheva” au adus bucurie în sânul comunității din satele Letca Nouă și Milcovățu, județul Giurgiu. Sprijiniți de DECATHLON ROMÂNIA și alți oameni plini de intenții bune, cei aproape 50 de reprezentanți ai parohiei noastre au oferit încălțăminte, haine, dulciuri și jucării copiilor lipsiți de bucuria Crăciunului.

Din donațiile enoriașilor noștri, din contribuția elevilor și profesorilor de la Școala Gimnazială nr. 102 din parohie, cu sprijinul Agenției de Pelerinaje BASILICA a Patriarhiei Române și DECATHLON, dar și implicarea voluntarilor de la Fabrica de Fapte Bune, peste 100 de copii din satele amintite au simțit că nu sunt singuri, iar Sărbătorile Nașterii Domnului pot fi mai frumoase.

Este pentru al doilea an consecutiv când voluntarii parohiei noastre se implică pentru sprijinirea cominităților de aici, ceea ce nădăjduim să devină o tradiție!